• DAÜ Yurtlar Bölgesi, Gazimağusa / KKTC
  • +90 (548) 830 0000
tr

Kıbrıs Öğrenci Yurtları

Üniversite hayatına kadar ailesi ile yaşayan gençler, üniversite eğitimi başladıktan sonra kendi ayakları üzerinde durmaya çalışır. İyi bir gelecek için, kaliteli eğitimin önemi büyüktür. Son yıllarda açtığı yeni bölümler ile büyük atak yapan Doğu Akdeniz Üniversitesi ise ülkemizden birçok öğrencinin tercihi olmuştur. Farklı bir şehirde kendi insanının sıcaklığını bulan öğrenciler, Kıbrıs’ta eğitim görmekten zevk alır. Yabancı dil sıkıntısı yaşamayan gençler için, eğitim esnasında eğlence de mümkündür. Yeni açılan öğrenci yurtları ise aile sıcaklığı ile eğitim hayatını birleştirir. Hayata yeni atılan gençlerin, alışkın olduğu her türlü konfor, Kıbrıs öğrenci yurtlarında mevcuttur. Üniversiteye yakın olarak inşa edilen yurt binası, ulaşım sorununu ortadan kaldırır ve fazladan masraf yapılmasını önler. Her gün onlarca kişi ile aynı ortamı paylaşmak ise gençlerin çok daha fazla dost edinmesini sağlayacaktır.

Üniversite eğitimi için Kıbrıs’ı tercih eden öğrenciler, bol turist çeken bir tatil mekânı olan Mağusa’da oldukça keyifli vakit geçirir. Müthiş barları, otel ve motelleri ile gençleri kendine çeken şehir, deniz kenarında olduğu için, salcılık, dalış gibi su sporları içinde oldukça uygundur. Kıbrıs öğrenci yurtları, gençlerin hem eğitim hayatını düzenleyecek hem eğlence hayatını doyumsuz hale getirecektir. Değişik mekânlar gören, farklı kültürler öğrenen gençler, üniversite eğitiminden sonra çok daha sosyal bireyler olarak yetişir.

Kıbrıs Yurtları

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimagusa’da yer alır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile bu şehirde yaşamak, her anı doyumsuz kılar. Yıllarca hafızalardan silinmeyen üniversite eğitimini, değişik maceralar ile tatlandırmak mümkündür. Deniz kenarında bulunan üniversite, muhteşem manzara eşliğinde eğitim alma şansı verecektir. Üniversite kampüsünde yer alan, Prime Living öğrenci yurdu ise zaman kaybı yaşamanızı önler. Yeni hizmete giren yurt binası, muhteşem manzaralı daireleri, tek kişilik veya çift kişilik odaları ile bol seçenek sunmaktadır. 24 saat güvenlik bulunan binada, kabul yeri, çamaşırhane ve kuru temizleme, yangın merdiveni gibi hizmetler sunulmaktadır. Hem kendi güvenliğiniz hem değer verdiğiniz eşyaların güvenliği için firma ile iletişime geçmek gerekir. Gayet şık dizayn edilmiş odalarda, alttan ısıtma sistemi bulunmaktadır. Ayrıca klima, sıcak su, yalıtım, jeneratör gibi her türlü donanım bulunur.

Gazimagusa yurt binalarında, gençlerin istediği her an birbirinden eşsiz lezzetleri tatması mümkündür. Gayet hijyenik olarak hizmet veren kafeterya ve kafeler, yurt binasının içinde yer alır. Odanızda veya dairenizde sıkıldığınız anda arkadaşlarınız ile buluşmak mümkündür. Ses geçirmez daireler ise sakin bir ortamda ders çalışma şansı verir. İster bahçeye bakan sakin bir oda seçin ister manzarası bol bir oda, ses yalıtımlı olarak inşa edilen bina kolayca konsantre olmanızı sağlar. Deniz manzaralı daireler de bulunan Prime Living Öğrenci yurdu, deniz tutkusu olan veya manzaralı açık alanlardan hoşlanan gençler için ideal olacaktır. ‘’Yalnız evde yaşamak istiyorum, odamı kimse ile paylaşmak istemiyorum’’ diyen gençlerin, 1+1 daireleri tercih etmesi mümkündür. Her dairede ayrı bir mutfak, banyo ve tuvalet bulunur. Eşyalarınızın daha düzenli olması için odalar özel olarak dizayn edilmiş, oldukça kaliteli mobilyalar ile donatılmıştır. Kendi evinizdeki yataktan çok daha konforlu bir yatakta yatmak, yalnız yaşamanın ayrıcalığını tatmak için, yeni hizmete giren öğrenci yurdu ile iletişime geçmeniz yeterli olur. Kıbrıs özel yurtlar, kaliteli hizmeti sayesinde, ailenizin sıcaklığı ile farklı bir şehirde zorlanmadan yaşama şansı verir.

Öğrencilerin, her türlü aktiviteye enerjisi vardır. Aynı gün hem ders çalışıp, hem spor yapıp hem eğlenceye akabilir. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsünde yer alan özel yurt ise hizmet verdiği öğrenciler için, her türlü imkânı sağlamaktadır. Merkezi soğutma sistemi, alttan ısıtma sistemi gibi öğrencilerin rahat etmesini sağlayan hizmetler kesintisiz olarak verilir. Her hangi bir anda oluşabilecek elektrik kesintisinde, gençlerin programını engellememek adına jeneratör bulunur. Karanlık sebebi ile çalışmalarınız aksamaz. Yurt binasında bulunan çok sayıda güvenlik kamerası, kapıdaki güvenlik elemanı ile koordineli olarak hizmet vermektedir. Her an gözlemlenen koridorlar ve girişler, siz yokken eşyalarınızın emin ellerde kalmasını sağlar. En kaliteli hizmeti veren Kıbrıs yurt ücretleri, oldukça makul seviyelerde olduğu için, çocuğunun eğitimi için yıllarca çalışan ailelerin bütçesini fazla zorlamaz. Çeşitli ödeme kolaylıkları yapan firmalar, tek kalmaya uygun daire veya tek kişilik ve çift kişilik odaları ile her bütçenin karşılayabileceği bol seçenek sunmaktadır.

Kıbrıs Öğrenci Yurdu Fiyatları

Yeni hizmete giren Prime Living Öğrenci yurdu, her türlü bütçeye hitap edebilecek özellikte hazırlanmıştır. İsteyen öğrenciler için konforlu daireler, isteyen öğrenciler için tek veya çift kişilik odalar bulunur. Ücretsiz verilen temizlik hizmeti ise gençleri ekstra iş yapma sorunundan kurtarmaktadır. Her odada yer alan sınırsız internet, HD kalitesi ile LED TV, güvenlik gibi hizmetler, eğitim hayatının çok daha ekonomik olmasını sağlamıştır. Her bir hizmet için ayrı fiyat yerine, yalnızca yurt kirası ödemek ve her hizmeti bedava almak aile bütçesini zorlamaz. Fiyat bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.